4 لایحه مهم قضایی باقی مانده از مجلس هشتم بررسی می‌شود

عضو کمیسیون حقوقی مجلس از بررسی لایحه ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، لایحه آیین‌دادرسی جرایم نیروهای مسلح و آیین‌دادرسی جرایم الکترونیکی در کمیسیون حقوقی خبر داد

عضو کمیسیون حقوقی مجلس از بررسی لایحه ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، لایحه آیین‌دادرسی جرایم نیروهای مسلح و آیین‌دادرسی جرایم الکترونیکی در کمیسیون حقوقی خبر داد.

"ابوالفضل ابوترابی" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با وضعیت لوایح موجود در کمیسیون حقوقی اظهار داشت: لایحه ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد در کمیسیون حقوقی بوده اما هنوز در دستور کار کمیسیون قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی قرار داشته، که در کمیسیون بررسی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: از دیگر لوایح در دستور کار این کمیسیون بررسی لوایح آیین‌دادرسی جرایم نیروهای مسلح و آیین‌دادرسی جرایم الکترونیکی است.

ابوترابی افزود: : لوایح آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح و جرایم الکترونیکی مجوز اصل 85 را گرفته‌اند یعنی صحن علنی به کمیسیون حقوقی اجازه می‌دهد که به نیابت از مجلس این لوایح را به قانون تبدیل کند و برای تایید به طور مستقیم به شورای نگهبان ارسال کند.

گفتنی است؛ تمامی لوایح ذکر شده از مجلس هشتم در حال بررسی بوده که پس از رد آن‌ها توسط شورای نگهبان، کمیسیون حقوقی مجلس نهم به بررسی دوباره آن‌ها می‌پردازد.

منبع : باشگاه خبرنگاران